HIZLI MENU

AÇIK EMAR

AÇIK EMAR

Manyetik rezonans görüntüleme kısa ifadesi ile MR günümüzün zararı en az görüntüleme yöntemlerindendir. Emar ağrı alerji ve yan etkileri sebebiyet verecek herhangi bir ilaç madde alınarak çekilmediği için kişiyi rahatsız edecek sonuçlara neden olmaz. Açık emar ise bilim insanlarının geliştirdiği son teknolojik bir üründür. Tıp alanında kapalı emar de yaşanan sorunların çözümü açık emar da oldukça kolaydır. Açık emar kilolu insanlarda, çocuklarda, yaşlı insanlarda gözetmen eşliğinde, kapalı alan korkusu olan insanlarda, metal kalp kapakçığı olanlarda, hamilelerde, nefes darlığı sorunu olan kişilerde tercih edilmektedir. Açık emar çekiminde 260 kiloya kadar kişiler kabul edilmektedir. Emar’ın açık olması kapalı alan korkusu olanlar için birebir çözüm yöntemidir. Çünkü cihaz yan tarafı komple açık olup kişi kendini daha rahat özgür hissedecektir.

Açık Emar Çeşitleri

Kranial MR, perfüzyon MR, MR anjiyo, temporal kemik MR, orbital MR, venöz MR, miyelografi MR, ürografi MR, pankreas MR, ayak bileği MR, Servikal MR, dorsal MR, Lomber MR, boyun omuz dirsek MR, tüm spinal MR, meme MR, Toraks MR, kalp MR, mediasten MR, dinamik karaciğer MR ve prostat emar çeşitleri bulunmaktadır.

Açık Emarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun süre aynı şekilde sabit duramayan kişiler çocuk ve bebek hastalar yaşlı ve yanında refakatçisi olmayanlar açık emar çekilemez. Açık emar çekimi başlamadan önce uygun pozisyonda Uzanarak yatılır en iyi emar çekimi için vücuda küçük parçalar şeklinde bir koil çekim yapılacak uygun bölgeye konulur. Çekim esnasında odanın dışında bulunan camda sizi teknisyen kişi takip edecektir. Olası bir durumda bir sıkıntı yaşarsanız işaret etmeniz teknisyen arkadaşın gelmesi için yeterli olur. Görüntüleme  işlemi gerçekleşirken kulaklığınızla müzik dinleyebilirsiniz.

Yorumlar (2)

  • 08 Kasım 2021
    Erdem kuzu demiş ki;

    Bel ve boyun açık emar fiyati

  • 17 Kasım 2021
    hekimoglugoruntuleme demiş ki;

    Merhaba merkezimizde bel ve boyun açık mr çekimi yapılmaktadır. bel ve boyun açık mr fiyat ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321059 nolu telefonumuzdan alabilirsiniz.

Görüşlerinizi bildiriniz.